לתיאום ביקור ביקב:
smadar.maday@yatir-winery.com
סמדר 054-6458871 (נא לשלוח הודעות בווטסאפ)
לשירות לקוחות ומכירות:
1-800-270-700 | revital.reuven@carmelwines.co.il
הכניסה לאתר מגיל 18 ומעלה
כניסה
אזהרה: מכיל אלכוהול - יש להימנע משתייה מופרזת
יש לאשר שהינך מעל גיל 18
עברית | English
יקב יתיר, תל ערד | winery@yatir-winery.com
whatsapp

יתיר ויונייה 2015

14/11/2016 יתיר

יקב יתיר משיק את היין הלבן של היקב, ויונייה יתיר מבציר 2015. יתיר ויונייה הוא היין הלבן היחיד של יקב יתיר. עד לשנת 2010 היינות התבגרו במכלי נירוסטה בלבד. משנת 2011 ואילך יש גם מרכיב של התבגרות בחביות (ישנות וניטרליות), כדי להוסיף מבנה והתפתחות בלי לעמעם את טעמי הפרי.

יקב יתיר היה מראשוני היקבים בארץ שנטעו והפיקו יין מזן מאתגר זה, שמקורו באזורים הקרירים של עמק הרון הצפוני. הכרם הראשון ניטע ביער יתיר בשנת 2003. הסגנון שנבחר משקף את תנאי הגידול של אזור ספר המדבר הגבוה. ביקב שואפים לבטא בצורה מאופקת את הארומטיות המודגשת של זן זה, תוך התמקדות בטעמי הפרי הטרי והפריחה (אפרסק, קמומיל, אקאציה, חבוש, פפאיה, פרי הדר ופריחת הדרים) ותוך הימנעות מבשלות יתר. השימוש בחביות עץ בזמן ההתבגרות מוגבל לחביות ישנות וניטרליות בלבד, ולא מתאפשרת תסיסה מאלולקטית. היין מבוקבק באביב הראשון שלאחר הבציר ומשוחרר לשיווק לאחר 6 חודשים נוספים של התבגרות בבקבוק. בצעירותו מתאפיין ברעננות פירותית. ניתן ליישנו מספר שנים במהלכן היין מפתח ארומה דבשית ומרקם טעמים סמיך ועמוק יותר.

יתיר ויוניה 2015 – יין לבן יבש, הופק מ-100% ענבי ויוניה משני כרמים שונים ביער יתיר, הממוקמים בגבהים של 650 ו-680 מטר מעל פני הים. לאחר תסיסה במכלי נירוסטה הועבר היין להתבגרות של כשלושה חודשים בחביות ישנות בלבד. היין בוקבק ביקב בחודש מאי 2015.

רשמי טעימה – צבע זהוב ירקרק בהיר. ניחוחות של אפרסק לבן, חבוש ואנונה. בפה טעמי אפרסק, נקטרינה ופרי הדר.

התאמה לאוכל - יין בעל נפח יפה שיתאים לאוכל, אך יכול גם לעמוד בפני עצמו וליהנות כאפריטיף ולא רק בארוחות.

המלצת הגשה: כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה של 8 - 10 מעלות.