לתיאום ביקור ביקב:
smadar.maday@yatir-winery.com
סמדר 054-6458871 (נא לשלוח הודעות בווטסאפ)
לשירות לקוחות ומכירות:
1-800-270-700 | revital.reuven@carmelwines.co.il
הכניסה לאתר מגיל 18 ומעלה
כניסה
אזהרה: מכיל אלכוהול - יש להימנע משתייה מופרזת
יש לאשר שהינך מעל גיל 18
עברית | English
יקב יתיר, תל ערד | winery@yatir-winery.com
whatsapp

יקב תאום

27/03/2016 יתיר

יקב יתיר במיזם יקבים תאומים

יוזמת 'יקבים תאומים' היא שותפות בין יקבים וייננים מישראל ומגרמניה, בניהולה של חברת 'זג יינות' של רנה וחוחי זלצמן. מטרות היוזמה הן טיפוח דו שיח בין תרבותי וידידות בין אישית סביב העניין המשותף ביין, החלפת ידע אודות גידול הענבים, הפקת היין ושיווקו, וקידום ההכרה של יינות ישראל בגרמניה ויינות גרמניה בישראל.

במרכז המבקרים של כל אחד מהיקבים התאומים מוצג שלט דו לשוני זהה, בעברית ובגרמנית, ובו שם היקב ושם היקב התאום שלו, עם ציון קצר של מטרות היוזמה: 'למען הבנה הדדית, חילופי ידע וידידות אמיצה'.

המיזם החל את דרכו בשנת 2008 בתערוכת היין ProWein בדיסלדורף, בו היה לראשונה דוכן ישראלי שחלקו שישה יקבים. בתערוכה זו התפתחו קשרים וטעימות יין בין היקבים מישראל ומגרמניה, והדבר גרר אחריו ביקורים הדדיים ביקבים והידוק הקשרים האישיים.
14 היקבים הישראליים המשתתפים במיזם, שלכולם יש יקב תאום מגרמניה: טוליפ, מרגלית, הרי גליל, ויתקין, רמת הגולן, טפרברג, צרעה, אדיר, בזלת הגולן, רקאנטי, סוסון ים, יתיר, פלם וספרה, ועוד היד נטויה.

היקב התאום ליקב יתיר הינו Schloss Westerhaus ששוכן במחוז Ingelheim הסמוך לפרנקפורט ונהר הריין.
היקב הינו בבעלותם של Evon & Johannes Graf Von Schonburg Glauchau ממשפחת Opel

היקב מייצר כ-150,000 בקבוקים בשנה וחבר בארגון VDP - ארגון בו חברים טובי מייצרי היינות בגרמניה.

יעקב בן דור מנכ"ל יקב יתיר אמר ליוזמי המיזם כי הצעד נעשה מתוך הושטת יד לעתיד נכון יותר ואין כאן כוונת שכחה וטשטוש. אזור זה של קהילות אשכנז העתיקות שו"ם (שפיירא/וורמייזה/מגנצה) היווה מקור לייצור וסחר יהודי בכרמים וביין באזור בתקופת ימי הביניים, והשאיר חותם עמוק בהתפתחות מסורת היין לאורך נהר הריין, בשמות משפחה יהודיים וכן בהלכות הקשורות לעולם היין. (פרטים נוספים בספריו של פרופ' חיים סולובייצ'יק).